Tepelná izolace do sauny ThermoPIR 30mm 2400 x 1200 mm (2.88 m2)

Kód: S TN646325
990 Kč 818 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Tepelná izolace ThermoPIR je vhodná k izolaci saunových stěn a stropů. 

VZHLEDEM K ROZMĚRŮM JE MOŽNÝ POUZE OSOBNÍ ODBĚR ZBOŽÍ ZE SKLADU

Rozměry desek: 2400 x 1200 mm. Plocha jedné desky pokrývá 2,88 m2Tloušťka: 30 mm

Izolační desky mají po celém obvodu plné lemování perem a drážkou, AL fólie oboustranně, takže montáž izolační vrstvy je rychlá a spolehlivá.

Vyrobeno v České republice, certifikace CE.

Detailní informace

Vážení zákazníci, Fotografie jsou pouze orientační. Snažíme se o maximální přesnost fotografií, bohužel nemůžeme vždy zaručit jejich 100% správnost.

Detailní popis produktu

ThermoPIR izolace je vhodná k izolaci saunových stěn a stropů. Izolační desky lze použít i v jiných prostorách jako vnitřní izolační vrstvu konstrukcí s panelovým opláštěním. 

Efektivní materiál s nižší spotřebou

ThermoPIR F/F, L jsou tepelně izolační desky oboustranně laminované hliníkovou fólií a s ozubem ve tvaru L pro snížení vlivu tepelných mostů. Díky své struktuře a ochranným vlastnostem materiálu PIR mají tepelně izolační desky malou tepelnou vodivost, téměř nepohlcují vodu, jsou velmi pevné a vysoce odolné proti ohni. Tepelně izolační desky ThermoPIR F/F, L jsou odolné proti vodě a degradaci, mají extrémně dlouhou životnost (i v agresivním prostředí a při vysoké vlhkosti). Při vystavení ohni vytvářejí tepelně izolační desky PIR F/F, L na svém povrchu grafitovou ochrannou vrstvu, která zamezuje šíření ohně a slouží jako spolehlivá ochrana proti dalším dopadům požáru.

Díky své vynikající tepelně izolační schopnosti je množství potřebné saunové ThermoPIR pouze asi poloviční oproti množství běžných izolačních materiálů. Izolace ThermoPIR instalovaná na stěny přidá v saunové místnosti více než 10 cm dalšího prostoru. Hliníkový povrch izolačních desek odráží zpět část tepelného záření, čímž zlepšuje celkovou tepelně izolační kapacitu konstrukce.

Rychlé a snadné

Izolační desky ThermoPIR se snadno upravují a připevňují. Panely lze řezat, frézovat, vrtat a upevňovat hřebíky. S lehkými deskami se snadno manipuluje i ve stísněných prostorech. ThermoPIR je ideální pro použití s kamennými i dřevěnými konstrukcemi.

 Chrání stěny

Tepelná izolace do sauny ThermoPIR chrání stěny před poškozením plísněmi, neboď struktura izolační desky brání pronikání vody do stěnových a stropních konstrukcí. Konečná vodotěsnost je zajištěna použitím těsnící pěny a hliníkové pásky ve spojích desek. 

 Odolné a bezpečné

Izolace ThermoPIR nepoškodí vlhkost ani plísně. Mimořádně dobře snáší horké a parní podmínky sauny. Díky vzduchotěsnosti PIR se v sauně udržuje optimální teplo a vlhkost. Sauna se tak bezpečně ohřívá a spotřeba energie je minimalizována. 

Použití 

Používá se na stěny a zavěšené stropní konstrukce v saunách a sprchách. 

POZOR! VZHLEDEM K ROZMĚRŮM JE MOŽNÝ POUZE OSOBNÍ ODBĚR ZBOŽÍ ZE SKLADU
Rozměry desek: 2400 x 1200 mm
Tloušťka: 30 mm
Tepelná vodivost: λD =  0,022 W.m-1.K-1 
Jádro: polyisokyanurát
Třída reakce na oheň: E
Povlak: Hliníkový laminát na obou stranách desky
Hmotnost: 6 kg

Technický list ke stažení zde

Vzdálenost od kouřovodu: min 20 cm

Izolační desky mají po celém obvodu plné lemování perem a drážkou, takže montáž izolační vrstvy je rychlá a spolehlivá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ventilace, rošty a ostatní
Rozměr zboží (VxŠxH): 2400x1200x30

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: