Talkochlorit, 5-9 cm, těžený, 20 kg

Kód: OK-2022
599 Kč 495 Kč bez DPH
Na objednávku

Lávové kameny do sauny o velikosti 5-9 cm jsou určeny pro elektrická saunová topidla nebo saunová kamna na dřevo.

Před použitím kameny umyjte

Detailní informace

Vážení zákazníci, Fotografie jsou pouze orientační. Snažíme se o maximální přesnost fotografií, bohužel nemůžeme vždy zaručit jejich 100% správnost.

Detailní popis produktu

Lávové kameny do saunových topidel – Talkochlorit (krabička, těžený).

Saunové kameny o velikosti do 10 cm jsou určeny pro saunová elektrokamínka nebo saunová kamna na dřevo. Balení obsahuje 20 kg kamenů.

V žádném případě neplňte kamna obyčejnými kameny!

KARELSKÝ MASTEK neboli TALKOCHLORIT

Hornina metamorfního původu. Podle výsledků laboratorních testů se talkochlorit zahřívá déle než jiné kameny, ale zůstává horký mnohem déle. Pokud se saunová kamínka dobře roztopí, může talkochlorit uchovat teplo po celý jeden den. Použitím talkochloritu jako kamene pro kamna můžete výrazně ušetřit spotřebu palivového dřeva nebo elektřiny k vytápění saunovací místnosti.

Speciální studie ukázaly, že vlnové délky tepelného záření člověka a talkochloritu se shodují a dosahují 8-9 mikronů, proto se takové záření zdá sametově měkké a uvolňující. Proto dřevěné sauny s talkochloritem dodávají extrémně ušlechtilý pocit harmonie.

Záření z horkého kamene stimuluje produkci vitamínu D v lidském těle, což je nezbytné pro posílení kostní tkáně a zvýšení lidské imunity. Talkochlorit také přispívá k léčbě nachlazení horních cest dýchacích.

Jeho barva je bílá, šedá až černá.

Před použitím kameny umyjte. Kameny by neměly být vkládány příliš těsně, je potřeba zajistit dostatečné proudění vzduchu. Doporučujeme výměnu kamenů 1x za dva roky u soukromých saun, veřejné sauny 1x ročně, v závislosti na intenzitě používání.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: