Venkovní sauna Cubic S plus 2,4x4,7m, terasa, 40 mm, thermowood

Kód: 101739/ROZ 101739/MON Zvolte variantu
IHNED K DODÁNÍ
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Venkovní sauna Thermowood plus
239 900 Kč 299 900 Kč od 239 900 Kč 198 264 Kč bez DPH 247 851 Kč bez DPH od 198 264 Kč bez DPH
Skladem (1 ks) Na objednávku Zvolte variantu
Vyberte montáž
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Saunový domek z kvalitního thermowoodu s tloušťkou stěn 40 mm, plochou 9,2 m2 a s terasou. Ke všem saunám třeba dodat kamna - lze vybírat mezi elektřinou i tuhým palivem.

 

a) Sauna v rozmontovaném stavu k vlastní montáži neobsahuje kamna, lazuru a světlo.
Na balík se saunou k vlastní montáži je akce doprava zdarma.

b) Cena s montáží u klienta obsahuje lazuru, střešní krytinu EPDM i dopravu. Neobsahuje kamna a LED pásky.

 

DODACÍ LHŮTA 4-8 TÝDNŮ

Detailní informace

Vážení zákazníci, Fotografie jsou pouze orientační. Snažíme se o maximální přesnost fotografií, bohužel nemůžeme vždy zaručit jejich 100% správnost.

Detailní popis produktu

Finská sauna CUBIC vychází z bohatých skandinávských saunových tradic severní Evropy. Je vyrobená z masivního dřeva ThermoWood, jehož zlepšené vlastnosti získané tepelnou a tlakovou úpravou zůstávají neměnné po celou dobu životnosti. Střecha a podlaha sauny CUBIC jsou izolovány, což zlepšuje udržení tepla uvnitř sauny.
Užijte si celoživotní saunování a proměňte svůj dvorek nebo zahradu v oázu klidu s naší skandinávskou venkovní saunou CUBIC S Plus pro 4 osoby.

Technické údaje:

1. Vnější rozměry: hloubka 2,41 m, šířka 4,66 m, výška 254 cm; vnitřní rozměr sauny 2 x 2 m (8,3 m3), terasa 2,43 x 2 m, plocha 9,2 m2

2. Vyrobeno z kvalitního thermowoodu, tloušťka 40 mm, hmotnost: 1300 kg

3. Střecha: střešní palubky 24 mm, kovové kryty hran, stropní vnitřní obložení, PIR izolace sauny 30 mm, střešní krytina EPDM včetně lepidla. Krytina EPDM odolná povětrnostním vlivům a UV záření.

4. Podlaha: impregnovaný základový rošt pod saunou, smrkové podlahové desky z čerstvého dřeva 24 mm, PIR izolace sauny 30 mm

5. Vchodové dveře 690 x 1870 mm, prosklené, bronzové sklo, 8 mm, rám smrk

6. Okna: smrkový rám, prosklená, bronzové sklo, 8 mm

7. Dvouúrovňové lavice: šířka 600 mm, materiál olše, 28x90 mm

Opěrky na záda nejsou součástí balení!

Velikost balení: 120 x 468 x125 cm

Hmotnost: 1300 kg

Střešní krytina ze syntetického kaučuku EPDM se dodává ve formě rolí, které se instalují na střechu a následně se spojují speciálním lepidlem. Tato krytina je oblíbená díky své dlouhé životnosti, pružnosti, odolnosti proti praskání a netěsnostem. Je odolná vůči povětrnostním podmínkám, UV záření, vlhkosti, teplotním výkyvům a chemickým látkám. Černá barva pomáhá absorbovat sluneční záření a zlepšuje tak energetickou účinnost sauny. Krytina se snadno udržuje a opravuje, lze ji čistit vodou a mýdlem. Případné opravy se provádějí přidáním náplně nebo lepidla na poškozené místo.

 

Pokud montáž probíhá svépomocí, sauna bude dodávána jako stavebnice. Balení neobsahuje barvu, kabely a osvětlení pro elektroinstalaci. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladovat ve vytápěném prostoru! 

 

Vyhřátí sauny:

Teplota v sauně by měla kolísat mezi 80–90°C. Je třeba počítat s tím, že teplý vzduch se hromadí u stropu, proto se teplota v různých výškách může výrazně lišit. Teplota u podlahy by se měla pohybovat okolo 20–25°C, v úrovni lavic by měla být teplota v rozmezí 65–75°C a přibližně 10 cm pod stropem by teplota měla dosahovat 90°C. Při nízkých teplotách pod bodem mrazu a silném zimním chladném větru se může sauna vyhřívat výrazně delší dobu.

 

Představujeme nový materiál, ze kterého stavíme sauny – ThermoWood®: tepelně upravené dřevo.
Tato technologie pochází z Finska a je to jednoduchý a naprosto ekologický způsob, jak připravit evropské dřevo tak, aby mělo vlastnosti srovnatelné se vzácnými exotickými dřevinami.

Spočívá v tom, že se každý jednotlivý kus tepelně upraví horkem a párou při teplotě 180 – 220°C, díky čemuž získá nové fyzikální a mechanické vlastnosti – zcela bez chemikálií. Ze dřeva se tímto vypudí pryskyřice a změní se jeho buněčná struktura, což vede ke:

– snížené nasákavosti (je velmi odolné vůči okolní vlhkosti)
– snížené vodivosti (hodí se tak na saunové obklady a lavice, jelikož se tolik nerozpaluje)
– stálosti (už se dále nemění, nepracuje, nekroutí se)
– suchosti (jeho vlhkost se permanentně sníží na cca 5%)
– odolnosti vůči škůdcům (neobsahuje látky, kterými se živí dřevokazné houby či hmyz)
– lehkosti
– tmavšímu, luxusnějšímu vzhledu

Bez jakýchkoliv úprav by takové dřevo mělo v perfektním stavu vydržet minimálně 30 let. Během času se na něm pouze vytvoří šedá patina, která na jeho vlastnosti však nemá vliv. Pokud se vám patina nelíbí, dá se jí zabránit použitím oleje nebo vosku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sauny
Rozměr balení (VxŠxH): 1200x4680x1250 mm
Rozměr zboží (VxŠxH): 2540x4680x2500 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: