Ventilátor na saunová kamna a krby, 65-345 °C

Kód: SOTRA 09
Novinka
Značka: Sotra
1 120 Kč 926 Kč bez DPH
Na objednávku
Možnosti doručení
Ventilátor na saunová kamna a krby SOTRA. Nepotřebuje baterií nebo elektřinu, protože je poháněn teplem z povrchu kamen. Maximální rozsah teplot: 65°C - 345°C. Vymění až 210 m3/h.
Ventilátor lze použít do sauny s jakýmkoliv druhem ohřevu (elektřina i tuhá paliva).

Detailní informace

Vážení zákazníci, Fotografie jsou pouze orientační. Snažíme se o maximální přesnost fotografií, bohužel nemůžeme vždy zaručit jejich 100% správnost.

Detailní popis produktu

Ventilátor není třeba zásobovat elektrickou energií, protože si ji vyrábí sám. Jedná se totiž o termoelektrický ventilátor, který je umístěn na komíně a který vyrábí elektřinu prostřednictvím rozdílu teplot mezi horní a spodní částí ventilátoru. Ventilátor se tedy začne pohybovat, jakmile se na něj zatlačí rukou a jakmile spodní strana ventilátoru dosáhne teploty cca 70 °C. 

  • Ventilátor kamen pro rychlejší a rovnoměrnější rozvod tepla, ušetří až 20% paliva
  • Nepotřebuje baterií nebo elektřinu, protože je poháněn teplem z povrchu kamen
  • Vhodné pro teplotní rozsah od 65 °C do 345 °C (povrchová teplota ohniště)
  • Čím vyšší teplota, tím se rychleji vrtulka točí
  • Díky 7 lopatkám může krbový ventilátor pro kamna na dřevo nebo elektrická kamna rovnoměrně distribuovat teplý vzduch po celé místnosti

Indikace proti přehřátí je aktivována pokud teplota paty ventilátoru překročí 300 stupňů Celsia. Zajišťuje ji bimetalová pružina na spodní straně ventilátoru, která přizvedne ventilátor, čímž sníží styčnou plochu ventilátoru s povrchem kamen a ventilátor se tak ochladí. Když dojde k ochlazení ventilátoru, pružina ho vrátí do původní polohy.

Rozměry
Výška včetně lopatek: 195 mm
Šířka včetně lopatek: 185 mm
Šířka stojanové desky: 100 mm

Materiál
Hliník

UPOZORNĚNÍ: provoz ventilátoru při teplotě vyšší, než je doporučených 345 °C, může poškodit ventilátor a jednotky generující elektricky proud.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: