Ventilátor na saunová kamna a krby 7 lopatkový, 50-350 °C

Kód: S SBB-2-1
Značka: Sotra
1 390 Kč 1 149 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Ventilátor na saunová kamna a krby SOTRA 7 lopatkový. Nepotřebuje baterií nebo elektřinu, protože je poháněn teplem z povrchu kamen. Maximální rozsah teplot: 50°C - 350°C. Vymění až 210 m3/h.
Ventilátor lze použít do sauny s jakýmkoliv druhem ohřevu (elektřina i tuhá paliva).

Detailní informace

Vážení zákazníci, Fotografie jsou pouze orientační. Snažíme se o maximální přesnost fotografií, bohužel nemůžeme vždy zaručit jejich 100% správnost.

Detailní popis produktu

Ventilátor není třeba zásobovat elektrickou energií, protože si ji vyrábí sám. Jedná se totiž o termoelektrický ventilátor, který je umístěn na kamnech nebo vedle nich a který vyrábí elektřinu prostřednictvím rozdílu teplot mezi horní a spodní částí ventilátoru. Ventilátor se tedy začne pohybovat, jakmile se na něj zatlačí rukou a jakmile spodní strana ventilátoru dosáhne teploty cca 60 °C. 

  • Ventilátor kamen pro rychlejší a rovnoměrnější rozvod tepla, ušetří až 20 % paliva
  • Nepotřebuje baterii nebo elektřinu, protože je poháněn teplem z povrchu kamen
  • Vhodné pro teplotní rozsah 50°C-350°C(122°F-662°F)(povrchová teplota ohniště)
  • Čím vyšší teplota, tím rychleji se vrtulka točí
  • Díky 7 lopatkám může krbový ventilátor pro kamna na dřevo nebo elektrická kamna rovnoměrně distribuovat teplý vzduch po celé místnosti

Indikace proti přehřátí se aktivuje, pokud teplota paty ventilátoru překročí 250 stupňů Celsia. Zajišťuje ji bimetalová pružina na spodní straně ventilátoru, která přizvedne ventilátor, čímž sníží styčnou plochu ventilátoru s povrchem kamen a ventilátor se tak ochladí. Když dojde k ochlazení ventilátoru, pružina ho vrátí do původní polohy.

Rozměry
Výška včetně lopatek: 190 mm
Šířka včetně lopatek: 160 mm
Šířka stojanové desky: 90 mm

Materiál
Hliník

UPOZORNĚNÍ: Provoz ventilátoru při teplotě vyšší, než je doporučených 345 °C, může poškodit ventilátor a jednotky generující elektricky proud.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: